njuz.net@forum.tm : Sport

Goluža: Bronca poklon žrtvama španjolskog građanskog rata

fotografija

Daniel Kasap / Pixsell
Petak 03.Veljača 2012.

Bitno je reći da meč za broncu nije bio samo sportski duel. Tokom čitave utakmice mislio sam na španjolski građanski rat, u kojemu su stradale desetine tisuća ljudi

Izdanje

Teme

Više iz izdanja

Više od autora

Social

Selektor hrvatske rukometne selekcije Slavko Goluža, izjavio je nakon osvajanja trećeg mjesta pobjedom nad Španjolskom na Europskom prvenstvu u Srbiji, da brončanu medalju posvećuje svim žrtvama krvavog građanskog rata koji je tresao Španjolsku tridesetih godina prošlog stoljeća. – Jako sam želio da se naša momčad podigne nakon neugodnog poraza u polufinalu, što su oni nekako i uspjeli. Na tome im od srca čestitam. Bitno je reći da meč za broncu nije bio samo sportski duel. Tokom čitave utakmice mislio sam na španjolski građanski rat, u kojemu su stradale desetine tisuća ljudi. Bio je to razlog više zbog kojega mi je stalo da trijumfiramo. Zato ovu medalju posvećujem svim žrtvama toga sukoba – izjavio je Goluža u krajnje emotivnom obraćanju novinarima poslije utakmice. Hrvatski izbornik je dodao da je važno velike utakmice ne gledati samo kao sportske događaje i apelirao na medije da kada pišu najave mečeva, ne pišu samo o sportu. – U cilju smirivanja strasti, veoma je važno prilikom sportskih duela osvrnuti se i na sve ratove koje imaju veze s državama koje se sastaju – kaže Goluža.