Skoči na glavni sadržaj

Josipović slučajno hakirao sajt ZAMP-a

Izdanje:

Iako se u početku sumnjalo da je u pitanju djelovanje hakera iz grupe Anonymous, sumnju u ovu teoriju izazvao je tekst na sajtu, koji je bio jako sličan Josipovićevom priopćenju na Facebooku
josipovic_slucajno_hakirao_sajt_zamp-a-pxl_120128_991-364.jpg

Boris Ščitar / Pixsell

Hrvatski predsjednik Ivo Josipović, jutros je greškom srušio internetsku stranicu Zaštite autorskih muzičkih prava (ZAMP).

Iako se u početku sumnjalo da je u pitanju djelovanje hakera iz grupe Anonymous, sumnju u ovu teoriju izazvao je tekst na sajtu, koji je bio jako sličan Josipovićevom priopćenju na Facebooku, kojim je podržao ACTA-u.

– Ispričavam se što sam srušio ovu stranicu, ne znam kako se to dogodilo – izjavio je vidno potreseni Josipović. – Svima je valjda jasno da je ovo posljednji sajt kojem bih ovako nešto poželio. Želio sam da na Facebooku ostavim novi komentar o internetskoj pirateriji i otkud sam mogao znati da njihov sajt ima istu šifru kao i moj profil?

NJUZ.net je jedna od najpopularnijih internetskih stranica u regiji. Za Forum obrađuju hrvatske “vijesti u ogledalu”. Objavljuju, kažu, samo ono čemu se i sami smiju.