njuz.net@forum.tm : ACTA

Josipović slučajno hakirao sajt ZAMP-a

fotografija

Boris Ščitar / Pixsell
Petak 17.Veljača 2012.

Iako se u početku sumnjalo da je u pitanju djelovanje hakera iz grupe Anonymous, sumnju u ovu teoriju izazvao je tekst na sajtu, koji je bio jako sličan Josipovićevom priopćenju na Facebooku

Izdanje

Teme

Više iz izdanja

Više od autora

Social

Hrvatski predsjednik Ivo Josipović, jutros je greškom srušio internetsku stranicu Zaštite autorskih muzičkih prava (ZAMP).

Iako se u početku sumnjalo da je u pitanju djelovanje hakera iz grupe Anonymous, sumnju u ovu teoriju izazvao je tekst na sajtu, koji je bio jako sličan Josipovićevom priopćenju na Facebooku, kojim je podržao ACTA-u.

– Ispričavam se što sam srušio ovu stranicu, ne znam kako se to dogodilo – izjavio je vidno potreseni Josipović. – Svima je valjda jasno da je ovo posljednji sajt kojem bih ovako nešto poželio. Želio sam da na Facebooku ostavim novi komentar o internetskoj pirateriji i otkud sam mogao znati da njihov sajt ima istu šifru kao i moj profil?

NJUZ.net je jedna od najpopularnijih internetskih stranica u regiji. Za Forum obrađuju hrvatske “vijesti u ogledalu”. Objavljuju, kažu, samo ono čemu se i sami smiju.