wikiweek

Kerum: Obećajem da kad dođemo na vlast i štrumfovi će nositi bilu boju!

Petak 30.Rujan 2011.

Izbori dolizu, traži se naš čovik

Neautorizirani stenogram sa sjednice predsjedništva Kerumove Hrvatske građanske stranke od 26. rujna 2011. godine, održane u kafiću Mala Banovina.

Prisutni: predsjednik Željko Kerum, predsjednikova sestra Nevenka Bečić, potpredsjednik Jure Šundov, potpredsjednik Petroslav Sapunar, član središnjeg odbora Joško Svaguša.

Izdanje

Broj 3, 30.09.2011

Teme

Više iz izdanja

Više od autora

Social

Pauletić ispred Štrumfete

Kerum: Alo Jure, oćemo počet.

Šundov: Evo samo da potiran zadnjeg novinara iz kafića.

Kerum: E, išćeraj to, ne tribaju mi ti likovi, imamo problem.

Sapunar: Šta te muči Žele? Anas ili Ahmad? Ili oni Bugarin?

Kerum: Nije Ajduk u pitanju, ja san problem.

Svaguša: E to i ja govorin, ali me niko ne sluša.

Bečić: A šta je sad braco?

Kerum: A malo san puka. Okrenulo na jugo.

Svaguša: A nije uzeo lijek.

Kerum: Svagi, idi molim te donesi nam malo kiflica da te ne gledam.

Bečić: Ne može, ako ode Svaguša ode nam i kvorum.

Kerum: Koji ti je taj Kvorum, kad je ušao u stranku?

Šundov: Idemo radit ljudi, ozbiljna je stvar u pitanju. Kampanja. Izbori dolizu.

Kerum: Briga me za izbore i za sve, to me više ništa ne zanima. Najradije bi iša na selo il’otok di me ni’ko ne zna. A to san i reka’ na Radio Splitu. Ukratko, živili vi meni i bog van da zdravlje, ali bez mene na listi.

Bečić: Ti to ozbiljno misliš, Žele?

Kerum: Najozbiljnije. To mi je jedina prilika da ispunim neko obećanje.

Sapunar: Šta ćemo sad?

Kerum: Meni donesi veliki makjato, a njimi šta oćedu.

Sapunar: Ima li neko ideju koga bi mogli stavit da nan vodi listu. Neko jak, da je kontra Zagreba i da ga cili Split razumi?

Šundov: Znan ja onog malog Pauletića. Robi. Pametan jako. U Kviskoteci je satra Olivera Mlakara.

Kerum: To je oni šta ima kvocijent inteligencije i pametan je, rećemo, k’o ja.

Svi: Eee.

Kerum: Da čujem kako bi toga Pauletića mogli iskoristiti u kampanji protivu sviju.

Šundov: Lipo. On je glavni u ovoj kampanji protiv Štrumfova. Založija se za bojkot Štrumfova jer govore purgerskin jezikon. I okupija je masu judi. Petnajst iljada. Više nego gej parada.

Kerum: To je naš čovik. Samo da nije neki urbani Jugoslaven.

Bečić: A di je dosad bija?

Šundov: Evo sad se vratija s Anktartike.

Svaguša: Bit će i tamo ganja Štrumfove pa ovi skroz poplavili kol’ko je tamo ladno.

Kerum: Judi, ako s njimen možemo dobiti neki šušur na listi i uzest njiziman neki glas, vridilo bi pokušat.

Sapunar: Misliš da nešta izštrumfamo na toj bazi?

Svaguša: E, mogli bi u naš program staviti da Štrumfovi trebaju nosit bilu boju. Zašto bi svi Štrumfovi bili Dinamovci?

Bečić: Joško, majke ti, to je svjetski crtić, ne mo’š likovima minjat boju tila. Da čujen druge ideje.

Kerum: Ma koji su to tipovi, ti Štrumfovi?! Šta si oni misle?! Ima da nose bilu boju, ako dođemo na vlast. Jure, piši to u naš predizborni program.

Sapunar: Bravo Žeki, to je ideja. Onda će i Papa Štrumf postati Hrvat, on je jedini bija plavo-crveni.

Kerum: Tako je. Bravo! Sad će Papa Štrumf biti crveno-bili! A ti bi Svagi moga’ nazvati Olivera da nam snimi predizborni spot: Oprosti mi Pape Štrumfe!

Bečić: Ne može Oliver, on pjeva za Lidl.

Kerum: Ajde Štrumfeta ne kvari atmosferu.

Šundov: Znači, možemo Pauletića stavit na listu.

Kerum: I odmah iza njega, na drugo mjesto stavi Štrumfetu.

Bečić: Žele, neozbljan si.

Sapunar: Još nan samo fali slogan, nešto mobilizacijski. Da bude i za Split i za Hrvatsku, a protiv kajkavizacije Štrumfova.

Kerum: Evo ja bi tija probat. Naučija san neke baze od onoga Macana.

Bečić: Samo nek je kratko i efektno.

Kerum: Neka Split nikada ne postane Splijet!

Povezani članci