Skoči na glavni sadržaj

Onur i burek TV otjerali su gledatelje na kablovsku

Forum odabrao

Izdanje:

Iako su u međusobnom natjecanju za gledanost triju televizija s nacionalnom koncesijom u prvo vrijeme turske serije donosile prednost bila je to Pirova pobjeda

Televizijska oluja došla je s istoka i učas zavladala medijskim prostorom Lijepe naše. Turske serije, do prije godinu dana nepoznat pojam, obrušile su se na gledatelje jače i više od legendarnih “Gradića Peytona”, “Dinastije”, i “Dugog toplog ljeta” zajedno. Scenariji poznati iz sapunica, ali produkcije o kojoj hrvatski film može samo sanjati, te veselje gledatelja kad uspiju prepoznati kakav turcizam bili su dobitna kombinacija. Glumci iz “2001 noći” postali su popularniji od Angeline i Brada, snimali su i reklame u Hrvatskoj. I kakve su posljedice najnovijeg turskog osvajačkog pohoda? Iako su u međusobnom natjecanju za gledanost triju televizija s nacionalnom koncesijom u prvo vrijeme turske serije donosile prednost bila je to Pirova pobjeda. U isto vrijeme gledanost ostalih, posebno kablovskih televizija, dramatično je porasla. I dok se ta mrtva trka i dalje nastavlja, doduše znakovi umoravide se i na serijama i na gledateljima, moram priznati da mi je drago da se Hrvatska televizija nije uključila u ovu utrku burek televizija. Da se razumijemo, nemam ništa protiv bureka, ali ne na malom ekranu. Upoznao sam neke od producenata turskih serija ove godine i iznenadio se da se, začudo, nikad prije nisu bavili televizijskim poslom. Obzirom na izuzetno skupu produkciju, upitao sam se – odakle im lova?