Skoči na glavni sadržaj

Rođaci članova HDZ-a koji nisu dobili posao tuže Hrvatsku

[email protected]: Politika

Izdanje:

Oštećeni zahtijevaju da im hrvatska država isplati iznos u vrijednosti prosječne plaće u javnom sektoru za razdoblje od zadnja 32 mjeseca, koliko bi u prosjeku svatko od njih radio da se i na njih primijenila uobičajena procedura

Preko 28.000 rođaka i bliskih prijatelja članova HDZ-a, koji tijekom posljednjih pet godina vlasti ove stranke nisu dobili posao u državnoj upravi i javnom sektoru, podnijelo je kolektivnu tužbu protiv Hrvatske. Oštećeni zahtijevaju da im hrvatska država isplati iznos u vrijednosti prosječne plaće u javnom sektoru za razdoblje od zadnja 32 mjeseca, koliko bi u prosjeku svatko od njih radio da se i na njih primijenila uobičajena procedura. - Godinama smo slušali komentare naših rođaka da nisu još uvijek u stanju zaposliti nas u državnoj upravi i javnom sektoru, i da će probati da učiniti. Mjeseci su prolazili, a posao nismo dobili, i tako je prošao i mandat prethodne Vlade – kaže Dražen Štimac, koji je inicirao tužbu.

Štimac smatra da im nedobivanje posla ne bi teško palo da se u javnosti nije pojavio podatak o broju ljudi koji su zaposleni u javnom sektoru tijekom posljednjih pet godina. - Kada pročitate da je HDZ zaposlio 60.000 ljudi, od čega 19.000 samo u 2011. godini, ne možete a da se ne osjetite prevarenim – smatra Štimac i dodaje da ga posebno zanima kako će članovi HDZ na sudu objasniti koji su kriteriji važili prilikom odabira rođaka koje će zaposliti. - Moj rođak Mario Bikić, koji je proteklih godina radio u Ministarstvu obrazovanja, zaposlio je tri člana svoje obitelji, ali ne i mog brata Damira i mene. Jedva čekam da se suočimo na sudu i da mi objasni što su to za njega učinili Stipe, Lena i Anja, a nismo Damir i ja – najavljuje Štimac.