wikiweek

Šeik: I’m looking for bulldogs. Jaca: Oh nou, they are my ministers...

Petak 14.Listopad 2011.

Pas umjesto LNG-a? Hau jes nou

Na marginama investicijskog foruma “Invest in Croatia 2011” u Zagrebu, jedan od salona hotela Westin bio je poprište radnog sastanka nakon što je katarski šeik iz kraljevske obitelji Al Thani izrazio razočaranje skupom i želju da investira samo dvije tisuće eura i to u buldoga Coco Chanel. Donosimo neautorizirane bilješke druge tajnice glavnog tajnika pri Uredu državnog tajnika, zaduženog za koordinaciju potpredsjednika Vlade za investicije.

Izdanje

Broj 5, 14.10.2011

Teme

Više iz izdanja

Više od autora

Social

Tko kupi Dinamo, dobije i Hajduk

Milošević: Buldog?

Popijač: Buldog.

Kosor: Kakav buldog?

Popijač: Francuski.

Vidošević: A da mu prodamo hrvatskog? Ono kao, kupite hrvatsko!

Popijač: Nadane, ne postoji hrvatski buldog. Postoji samo hrvatski ovčar.

Kosor: Pa što će mu buldog, pobogu. Neka kupi nešto drugo. Ima li taj čovjek novaca?

Milošević: Ima predsjednice. Upravo je htio kupiti Manchester United za 1,8 milijardi funta.

Kosor: Đuro, koliko je to u kunama?

Popijač: Dvije milijarde eura.

Kosor: Pa pobogu dajte mu nešto prodajte. Neka kupi Dinamo, a Hajduk će dobiti besplatno, plati jedan uzmi dva. Tako i Kerum prodaje svoj hotel.

Čobanković: Neće, kaže razočaran je. Već osam godina pokušava investirati u LNG terminal, ali mu ne damo.

Kosor: Kako 8 godina, ja o tome ne znam ništa.

Čobanković: Predsjednice, tu investiciju je dogovarao još Čačić 2003.

Kosor: Odlično, Čačić. On je kriv i ona Račanova koalicijska vlada. Zovite HTV da to plasiramo u javnost. Crveni su otjerali katarskog šeika prije osam godina i opet će, ako dođu na vlast.

Milošević: A zahvaljujući vašoj mudroj politici HDZ je uveo funkciju potpredsjednika Vlade za investicije i mi smo šeika vratili.

Kalmeta: Mladi kolega, ja možda ništa ne znam o svom resoru, ali se sjećam da su gospoda iz Katara dolazila i u međuvremenu. Dolazio je i sam katarski emir na dogovore s Mesićem.

Kosor: Odlično, i to ubacite u onaj prilog za HTV. Krivi su Čačić i Mesić, a onda sam došla ja i dovela emira.

Kalmeta: Dozvolite, u međuvremenu je bila i epizoda sa Sanaderom. I danas nije došao emir nego njegov sin šeik.

Kosor: Božidare, u čelo te ljubim za tog Sanadera. S takvim selektivnim pamćenjem mogao bi voditi i listu u svojoj izbornoj jedinici. Dakle, tko zapisuje? Za sve su krivi Čačić, Mesić i Sanader. I spomenite i one antilope koje su švercali za emira, šeika, svejedno.

Čobanković: Nisu antilope bile, šefice. Oriksi su bili, i to u karanteni, a ne u švercu.

Jandroković: I nije to bilo za šeika nego za sultana. Omanskog. A šeik je iz Katara.

Kosor: Dobro sad, znate da medijski razmišljam, htjela sam da prilog bude atraktivniji. Nego, Ivane i Domagoju, zovite nam šeika da se dogovorimo u četiri oka oko tog buldoga.

Milošević: Čovjek već čeka pred vratima. Ulazi katarski šeik Mohamed Al Thani, mlad muškarac u odijelu s kravatom.

Kosor: Vidi kako mu je simpatičan tajnik.

Milošević: Khmmm. Nije to tajnik, to je šeik.

Kosor: Ha-ha-ha. Jes, šeik, it voz džouk. Wellcome to Kroejša, wellcome to Katar! Šeik pruža ruku, blago se nasmiješi.

Al Thani: You are selling bulldogs?

Kosor: Oh, nou, nou. They are my ministers. Some of them for najn months. But aj – for tu jirs!

Al Thani: But I’m looking for bulldogs.

Kosor: (okreće se suradnicima) Zovite mi Bajsa, neka vodi šeika kasnije na Špicu u Bulldoga na kavu.

Čobanković: Ali predsjednice, Bajs ne govori engleski.

Kosor: A ti kao govoriš, ajde molim te. Hau jes nou.

Al Thani: My time is running. Where is my bulldog Coco Chanel?

Kosor: It’s O.K. Dej after tudej, maj minister of tjurizm go to Bulldog with you. End with Chanel.

Al Thani: Thank’s a lot. My father, emir will bi very satisfied.

Šeik odlazi iz salona u Westinu i pritom vješto zaobilazi novinare.

Kosor: A šta je htio s tim Chanelom? Neki poklon za svoje žene bit će?

Milošević: Ako kupuje buldoga neka kupi buldoga. Ne može nikakav Chanel na dar, to mi miriše na mito i koprupciju.

Kosor: Meni to dobro miriše, ali bolje da izbjegnemo darivanje.

Čobanković: A što je ono spominjao Emira?

Kalmeta: Kojeg Emira? Hadžihafizbegovića?

Kosor: Zovnite mi malo tog Emira!

Kalmeta: Evo imam ga ja na brzom biranju. (bira i dodaje mobitel premijerki) Emir

Hadžihafizbegović: Alo, Ante ovdje. Šta je Dario? Opet te zaje.... Darinka?

Kosor: Oprostite Emire, ali ja nisam Darinka nego Jadranka.

Emir: A nisam ni ja Emir nego Ante.

Kosor: Eh dosta mi je za danas i šeika i Emiranta.

Povezani članci