Skoči na glavni sadržaj

Šuker kommt zuletzt! HNS će po tradiciji voditi žmukler...

Iz prve

Izdanje:

Ja sam brand: Krajem prošle godine u HRT-ovom “Otvorenom” u svađi s Brlekovićem, vičući “ja sam brand”, Davor Šuker ispao je antipatičniji od Štimca

Hrvatski nogometni savez, društvo koje je legaliziralo nemoral, nečasne radnje, prijevare, kršenje vlastitih propisa, u svoje članstvo prima samo pomno birane kadrove. Već godinu dana na njihovom ‘fakultetu’ studira Davor Šuker. Sjećam ga se kao jednog od najboljih centarfora koje smo ikada imali (reprezentativni gol Ircima u Zagrebu bilo je savršenstvo tehnike i snalažljivosti). Na žalost nisam gledao Dražana Jerkovića, ali pamćenje me oko Šukera dobro služi i sjećam se kako je ‘vatreni 9’ u Vittelu svoje slobodno vrijeme provodio u društvu Zlatka Bagarića. Nakon što je kralj zagrebačkog podzemlja ubijen, Davor se družio s Krojfom, ali ne slavnim nizozemskim nogometašem i trenerom, već Bagarićevim suradnikom. Šuker je bio i vrlo blizak s Dinom Pokrovcem. Zajedno su se trebali brinuti o nogometnoj karijeri Nike Kranjčara. No, Dino je također stradao u vlastitom haustoru, ali ne prirodnom smrću. Čuvenu devetku pratio je i glas da se bavi sivom ekonomijom. No, nedavno su njemački policajci otkrili i da je bivši hrvatski nogometni reprezentativac sklon i kleptomaniji. Posvojio je neke dukate, koji su, kasnije se ispostavilo, bili vrlo vrijedni, čak antiktni. Ispričavao se naš nogometaš da nije znao što prisvaja, jer da je znao, to sigurno ne bi vratio, nego odmah preprodao. Nijemci su ga osudili i morao je platiti kaznu od osam tisuća eura. Znali su ‘profesori u HNS-u’ da je Šuker s odličnim položio ‘srednju školu’, te da je vrlo potentni student. U jeku najžešće borbe Vlatka Markovića i Igora Štimca za mjesto predsjednika HNS-a krajem 2010. godine, Zdravko Mamić je Vlatku glavu spašavao upravo s imenom Davora Šukera. Trebao je to biti adut za one nepotkupljive i neodlučne članove skupštine HNS-a. Jer, dostatno je pustiti polusatni dokumentarni film u kojem se vidi koliko je zapravo sreće u teškim ratnim i poratnim vremenima svojim driblinzima, golovima i igrama napaćenom hrvatskom narodu donio Davor Šuker. I uz Zdravkovu spretnost nema sumnje da je Šuker bio jedna od prevaga u konačnom združenom trijumfu Mamića i Markovića. Tjekom proteklog ljeta Šuker je izabran u Uefin Odbor za nogomet. Kao alibi, ako može Uefa, što se tu ima protiviti HNS. I tako smo doživjeli svojevrsni “Šuker kommt zuletzt”. I zapravo ništa nas to ne treba pretjerano čuditi. Bilo bi zapravo šokantno da na čelu našeg nacionalnog nogometnog saveza u budućnosti ne bude Žmukler..., ovaj Šuker.