wikiweek

Supertalentirani doktor House na pozornicu došepao iz Remetinca

Petak 07.Listopad 2011.

Pobjednik je kaucija od 25 milijuna

Emisija Supertalent koja nikad neće biti emitirana

Izdanje

Broj 4, 07.10.2011

Teme

Više iz izdanja

Više od autora

Social

Jaca, Zoki i Luka nisu prošli

Glas u off-u: Dobrodošli u show u kojem tražimo supertalente! Pripremite se na defile vrhunskih talenata koji se bore za novčanu nagradu. U posljednjoj emisiji publika će izabrati supertalenta koji će nas zabavljati četiri godine.

Igor Mešin: Večerašnju potragu za talentima započinjemo u Zagrebu. Natjecatelji strpljivo čekaju.

Rene Bitorajac: Svoj će nam talent prva pokazati natjecateljica iz Pakraca, Jadranka. Iza nje slijede dva kandidata s juga Hrvatske, Barba Luka iz Metkovića i Zoran iz Glavica pored Sinja.

Off: Čuje se pjesma Svijet voli pobjednike.

Dubravko Merlić: Što ste nam pripremili Jadranka?

Jadranka: Recitaciju.

Nina Badrić: Recitaciju?

Jadranka: Noćas/obeščašćene su moje krizanteme zloslutni vjetar nije plakao nad mirisom tamjana bilo je dugo i nije bilo lijepo Ej ti voljela sam te jednom Ej ti sjećaš li se tih sati

Merlić: (truuuu) Moja konačna odluka je ne.

Nina: (truuu) Jadranka, što vam je to?

Jadranka: Broš.

Nina: Ne, ne. Ti stihovi.

Jadranka: To je moja pjesma. Iz 1971.

Merlić: Meni je to sablasno, te krizanteme obeščašćene, tamjan, sve to.

Jadranka: Priznajem da situacija nije bajna, ali dajte da pročitam ostale kitice.

Nina: Ne treba hvala. Meni je to cendravo.

Merlić: Jadranka, znate li još nešto. Poezija vam, da tako kažem, nije za prolaz.

Jadranka: Pa evo, znam voditi državu.

Enis Bešlagić: Što se mene tiče – prolazi! Matere mi, nasmija me u pet riječi. Rođena komičarka.

Merlić: (truuu) Meni to nije za prolaz, imate smisla za tragikomediju, ali ipak – ne.

Jadranka: Hvala vam svima. Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što.

Bešlagić: To je multitalent, em je zabavljačica, em imitatorica. Vid’ kako skida Tuđmana.

Rene: Pred nama je drugi kandidat, dolazi iz Metkovića, ali nikad vlakom, jer on najbolje zna koga je sve zaposlio na željeznici.

Mešin: Pozdravimo barba Luku!

Rene: Odakle vi, u ovim godinama.

Barba Luka: Iz Metkovića.

Rene: Ali zašto ste došli u show?

Barba Luka: Dozvolite mi da i ja imam svoje mišljenje i da ga zadržim za sebe pa i da ne stanem iza njega.

Merlić: Što ste nam pripremili?

Barba Luka: Haiku.

Bešlagić: Šta je ovo? Svi bi danas neku poeziju.

Barba Luka: ‘el mogu ja. Dakle, počujte: Zmija gleda žabu/ žaba plače/ jadna žaba.

Nina: (truuu) Nemojte dalje.

Merlić: Pa i nema dalje, to je haiku.

Bešlagić: Znate li još nešto, barba? Ovo je tanko.

Barba Luka: Oh, znam vam ja sve i sviju. Ako ste mi u rodu, pošaljite mi pismo i riješit ćemo. Samo požurite jer idem u penziju.

Bešlagić: A neki pjevački talent, barba?

Barba Luka: Nažalost, dobar dio klape mi je službeno spriječen nastupit. A ja ne bih solo, kažu da ionako previše soliram.

Merlić: (truuu) Meni niste za prolaz.

Barba Luka: Kako nisam, a prošao sam i 60-ih i 70-ih i 80-ih i 90-ih i sve sam prošao.

Bešlagić: Ovaj zadnji haiku nije loš, ali moram reći – ne. (truuu) (off ) Na redu da svoj pjevački talent pokaže publici i žiriju je Zoran iz Glavica. Zoran prolazi bez osvrtanja i ulazi na pozornicu.

Merlić: Napokon netko mlađi. Da čujemo! Što znate Zorane?

Zoran: Znam jezike. Četiri jezika. Znam i latinski. Ali nemojmo o tome što znam. Pitajte me o programu.

Bešlagić: Pusti ba jezike, pusti programe. Imaš ti neki fol da nam prodaš, ali onako, pravo?

Zoran: Imam, ali dozvolite da to zadržim za sebe. Ovdje sam zbog programa.

Nina: Možda čovjek pjeva. Zorane, možete pustiti glas, slušamo vas. Što ćete nam otpjevati? Imate lijepe oči, duboke kao ocean. Možda nešto od grupe E.N.I. Oči kao ocean?

Zoran: Nećete me isprovocirati. Ponavljam, ja sam ovdje zbog programa.

Bešlagić: Kojeg programa čovječe?

Zoran: Pa vašeg. Čuo sam da to svi gledaju.

Svi: (truuu) Ne. Ne. Ne.

Rene: To bi bilo to i gotovi smo za večeras.

Mešin: Ne nismo.

Rene: Kako nismo, svi su otišli.

Mešin: Gledaj, upravo dolazi još jedan.

Rene: Mislio si reći, šepa.

Mešin: Da, dobro, šepa, ima štaku.

Rene: Pa to je doktor House!

Mešin: Ipak nije, prije bih rekao da je to...

Rene: Doktor Sanader!

Mešin: Odakle vi doktore u našoj emisiji?

Rene: Da, niste li vi u Remetincu?

Sanader: Dozvolite, platio sam kauciju od 25 milijuna nečega i sad sam tu.

Rene: 25 milja?

Mešin: E, to je stvarno supertalent.

Povezani članci