Skoči na glavni sadržaj

Branio Plenkovića, pa ga policija privela na zahtjev biskupa Košića

branio-plenkovica-pa-ga-policija-privela-na-zahtjev-biskupa-kosica-5819-7294.jpg

„Priveli su ga kao zadnjeg kriminalca, a zašto? Pa ovako nije bilo ni u Jugoslaviji, tamo se barem znalo što se smije, a što ne reći", kaže supruga Ilije Komšića
Foto: Facebook

Zbog neprimjerenog komentara o sisačkom biskupu Vladi Košiću, objavljenom na Facebooku u Tisnom je u petak uhićen 70-godišnji muškarac, a riječ je o Iliji Komšiću, članu SDP-a i hrvatskom branitelju.

Šibenska policija postupala je po prijavi Policijske postaje Sisak da se na šibenskom području vjerojatno nalazi osoba koja je na internetu neprimjereno pisala o biskupu, a nakon što je osoba locirana, priveli su je i predali sisačkoj policiji, rekla je Marica Kosor, glasnogovornica Policijske uprave šibensko-kninske portalu sibenik.in

Podsjetimo, biskup Košić je pred tjedan dana zgrozio hrvatsku javnost otvorenim pismo premijeru Plenkoviću, kojeg je prozvao zbog koaliranja s HNS-om, dojučerašnjim neprijateljem, kako bi spasio Vladu, čime je po biskupu pokazao potpunu neosjetljivost za osjećaje i vrijednosti koje gaji većina hrvatskog naroda.

„Oko 9.30 suprug je krenuo po kruh i mlijeko, ali se ubrzo vratio, blijed kao krpa. Kaže, došla je po njega policija. Mora u Policijsku postaju Vodice na nekakvo ispitivanje. Vratili su se za sat i pol, dva i uzeli naše kućno računalo“, kaže za Tris.com.hr Slavica Komšić, supruga uhićenog Ilije.

„Zatim je nazvao sa sakrivenog broja i rekao da je nešto napisao na Facebooku sisačkom biskupu Košiću, te da ga vode u Sisak. Nije mi bilo ništa jasno, osim da nije sa sobom ponio lijekove. Bojim se što će biti s njim. Ne znam hoće li preživjeti tako dugo bez lijekova“, kaže Slavica.

Ilija je umirovljen kao hrvatski branitelj, teško je bolestan, a među ostalim bolestima, kaže njegova supruga, liječi se i od povišenog krvnog tlaka, dijabetesa te trobmoza.

„Pije pet vrsta lijekova. Ništa mu nisu dali da ponese sa sobom. Kažu, znat će po kartonu što treba piti. Ali kako, kad ni sam ne zna što mora uzimati“, kaže Slavica.

„Ne znam što je napisao o biskupu, ali vjerujte mi, moj muž ne bi ni mrava zgazio. Priveli su ga kao zadnjeg kriminalca, a zašto? Pa ovako nije bilo ni u Jugoslaviji, tamo se barem znalo što se smije, a što ne reći", rekla je za Šibenik.in

Zabrinuta je zbog mogućnosti da se protiv tako starog i bolesnog čovjeka odredi istražni zatvor u Sisku i dodaje: "Moj suprug je hrvatski branitelj, zajedno sa sinom je branio ovu zemlju. Je li moguće da ga privode zbog biskupa?"

„Po nalogu Policijske postaje Sisak na našem području smo zatekli 69-godišnju osobu koju je na okolnosti ozbiljne prijetnje policiji prijavio biskup Košić.  Osoba je privedena kolegama iz Siska“, rekla nam je Marica Kosor, glasnogovornica Policijske uprave šibensko-kninske.

Ilijina obitelj pokušala je na FB pronaći što je to „neprimjereno“ Košiću napisao. Kažu tek da je u objavi „branio Plenkovića“.