Skoči na glavni sadržaj

Crna flori-legija: neka cvate tisuće trnova

crna-flori-legija-neka-cvate-tisuce-trnova-4250.png

Izašao sam. Sam. Ali opet. Bilo nas je. U tisućama. Promila. Uzvikivali smo. Imena. Heroja. Izdajnika. Psovali potonje. Transparenti. Grad okupiran. Ponovo. Ali. Od onda. Pa do danas. Isključivo od nas

Obukao sam obleku. Za domovinsku paradu. Dimnjačarski dezen. Kolekcija. Jasenovac-zima. Čvrst kroj. Oštri rubovi. Sijeku. Prema potrebi. Ordenje. Kupljeno. Sakupljeno. Nekad razbacano po buvljacima. Sad posloženo na prsima.

Izašao sam. Sam. Ali opet. Bilo nas je. U tisućama. Promila. Uzvikivali smo. Imena. Heroja. Izdajnika. Psovali potonje. Transparenti. Grad okupiran. Ponovo. Ali. Od onda. Pa do danas. Isključivo od nas.

To djeluje kao. Invazija. I njegov brat. Revizija. Također. Povijesti. Naravno. Aravno. Ravno. Avno. J. Ti mater. I tebi. I njemu.

Policija. Nas okružuje. Međutim. Oni su ti koji su. U. Okruženju. Mi se držimo. Zajedno. Kao nekad. Kao opet ćemo. Ne damo se. Pismo naša. Povremeno se grlimo. Gutljaj. Jedan. Dva. HOP. Sa. Sa. Ushit. Shit. Hit. E.T. "Tek je dvanaest sati. Digni ruku. Dok ne bude prekasno. Sud neće znati. Uvou. Uvou." Pjevamo. S razlogom. Zna se. Zašto. Zna se. Zašto. Aha. To sam već rekao. Sve je nabijeno. Emocijama. Ali. I barutom. Zar i ti sine barute?

Nacionalni ponos. Se može. Rezati. Nožem. Mislim. Može se i inače. A k tomu još. Kako kažu. Dade se danas već. I operirati. "Rodoljublje is in the air. Rodoljublje is in the air. Oh. Oh. Oh. Oh. Uh." Ruke su u zraku. I neki objekti. Kuće i spomenici. Obrazi. Na primjer. Mrdamo opasačima. Stisnutih šaka. Stisnutih vilica. Stisnutih pogleda. Na svijet. Takozvani. Oslobodilački grč. Je preuzeo. Zastave ponad nas. Mašemo. Dugine boje. Se razlažu. U svim nijansama. Crne. Radimo taj. Iskorak. Ako gejevi mogu. Što ne bi mogli. I mi. Obični pederi.