Skoči na glavni sadržaj

Linić: Neću odustati od predstečajnih nagodbi

Goran Borković

<p>
Karijeru započeo u Sinjskim skojevcima. Nastavio u više različitih klubova iz Splita i Zagreba s promjenjivim uspjesima. Igru više bazirao na asistencijama nego na pogocima. Odlučio da neće završiti u nižerazrednom Vratniku.</p>

linic-necu-odustati-od-predstecajnih-nagodbi-1547-1493.jpg


Foto: Forum.tm

"O spekulacijama uopće ne želim razgovarti. Ministar pravosuđa Orsat Miljenić i ja radimo na unaprjeđenju postupka predstečajnih nagodbi koje su i dalje potrebne jer se gospodarstvo još nije razdužilo", istaknuo je ministar financija Slavko Linić na izvanrednoj konferenciji za novinare.

Nije želio komentirati tekst objavljen u Novom listu prema kojem je premijer Zoran Milanović odlučio da se institut predstečajnih nagodbi uskoro ukine. "Svatko od nas radi svoj posao i normalno funkcioniramo. S premijerom nisam razgovarao o predstečajnim nagodbama, a očekujem da odnose izemeđu nas dvojice on razriješi“, ustvrdio je Linić naglasivši da će zakonskim promjenama posao utvrđivanja tražbina biti prebačen na sudove. 

U gotovo sat i pol vremena, koliko je trajala presica, uspio se i porječkati s novinarom HTV-a oko kriminalnih radnji u procesima predstečajnih nagodbi te novinarkom Index.hr-a kojoj je zamjerio izazivanje sukoba između medija. "Zašto ste se uhvatili EPH? Vas ne zanimaju ljudi koji tamo rade. Vas zanima ulica i bezvezni tračevi. Ne želim u tome sudjelovati. HTV napada EPH, a nitko ne pita koliko smo dugova njima otpisali. Reći ću vam, 400 milijuna kuna! Eto, to mi moramo raditi. Sretan sam što je EPH ušao u predstečajnu nagodbu i što su banke i država našli rješenje", kazao je Linić. 

Prema njegovim riječima, predstečajne nagodbe idu dalje i trajat će sve dok se gospodarstvo ne razduži. Zaustavljanje insolventnosti i nelikvidnosti kao i spašavanje 20.000 radnih mjesta dokaz je uspješnosti tog instituta, zaključak je ministra financija.

Izvanrednu konferenciju za novinare Linić je sazvao sinoć, reagirajući na tekst objaveljn u poslovično dobro informiranom Novom listu o ukidanju predstečajnih nagodbi. Spekuliralo se da bi na njoj mogao najaviti i ostavku na funkciju i odlazak iz Vlade, o čemu se pričalo i prije nepunih mjesec dana kada je pod pritiskom javnosti otišao njegov pomoćnik Branko Šegon.

Novi list je objavio da je odluku o tome donio sam premijer Zoran Milanović koji je za provođenje tog zadatka zadužio potpredsjednika Vlade Branka Grčića, a ne ministra financija Slavka Linića, čije je ministarstvo osmislilo i provodi predstečajne nagodbe. Odnosi između Milanovića i Linića već su neko vrijeme ozbiljno narušeni.