Skoči na glavni sadržaj

Plenković upozorio Hasanbegovića da neće tolerirati njegovu podršku Esih

plenkovic-upozorio-hasanbegovica-da-nece-tolerirati-njegovu-podrsku-esih-5372-6574.jpg

"Oni koji budu radili protiv našeg kandidata će snositi posljedice" upozorio je premijr i predsjednik HDZ-a Andrej Plenković
Foto: FaH

Premijer i predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Andrej Plenković poručio je Zlatku Hasanbegoviću u intervjuu za RTL da je vrijeme da se odluči kome će pružiti podršku na lokalnim izborima u Zagrebu  - HDZ-ovom kandidatu Dragi Prgometu ili nezavisnoj kandidatkinji Bruni Esih, bliskoj Hasanbegoviću.

"Ono što očekujem od Hasanbegovića i svih članova HDZ-a u Zagrebu da čvrsto i angažirano podupru Dragu Prgometa kao našeg legitimnog i kvalitetnog kanididata koji će u Zagrebu za sebe i za HDZ ostvariti sjajan rezultat. Druge kandidature me ne zanimaju. Oni koji budu radili protiv našeg kandidata će snositi posljedice" upozorio je Plenković, što se odnosi upravo na Hasanbegovića koji podupire Esih i koja je, kao nezavisna kandidatkinja, prethodno u Sabor ušla preko liste HDZ-a. Esih na lokalnim izborima cilja i na HDZ-ove birače.

Na pitanje hoće li isključiti iz stranke one koji ne podržavaju HDZ-ovog kandidata, Plenković je odgovorio da će o tome još raspravljati, ali da "neće tolerirati nikoga da se poziva na birače HDZ-a, a nije član HDZ-a, i da politiku i retoriku koja ne pripada HDZ-u, ovako medijski, pa nekad i na opskurne načine nastoji predstaviti kao politiku HDZ-a".

"Birači HDZ-a izabrali su mene, izabrali su ovu Vladu, povjerenje i profil HDZ-a kojeg ja gradim i očekujem da se to vidi i u Zagrebu", kazao je Plenković.