Skoči na glavni sadržaj

Podignite vojsku, policiju, vatrogasce: Migranti su došli da nam unište živote koje nemamo!

podignite-vojsku-policiju-vatrogasce-migranti-su-dosli-da-nam-uniste-zivote-koje-nemamo-7178.jpg

Uvest će nam i tuđe običaje, kojekakve nargila barove. Postaviće topove na brda iznad gradova i granatama označavati prestanak posta. U stanju su istoriju iskriviti do neprepoznavanja, izjednačiti fašiste i antifašiste, Avdu Humu i Mustafu Busuladžića, Handžar diviziju i Šesnaestu muslimansku brigadu
Foto: Radio Sarajevo

Čitam da su došli migranti u Zenicu i da je odmah alarmirano Ministarstvo unutrašnjih poslova!

To je sasvim opravdana reakcija zabrinute javnosti. Očekivao sam više, mnogo više. Sam pogled na tu najezdu razbaškarenu na dekici ispod vrbe unosi jezu u kosti. Ne smije nas zavarati bezazlenost tog prizora. To je lukava maska, cinična mimikrija.

Dok žvaću kifle oni smišljaju kako će nam uzeti sve što nemamo, poslove koje nemamo, socijalnu pomoć koju ne dobijamo, zdravstveno osiguranje koje ne vrijedi i penzije od kojih se ne može živjeti.

Dok čačkaju po svojim mobilnim telefonima oni koordiniraju plan onemogućavanja formiranja izvršne vlasti mjesecima nakon izbora.

Korumpiraće nam policiju i pravosuđe, biće moguće tužioce za male pare podmititi u kafiću, nagovoriti ih da naprave slučajnu tužilačku grešku ili da odugovlače sudske procese sve dok ne zastare.

Gledam ih, suše košulje na granama i tako sasvim očigledno demonstriraju da planiraju uništiti našu industriju koja je opljačkana u tranziciji i od fabrika napraviti skladišta za tržne centre u kojima ne pazarimo.

To su hulje koje će legalizovati nelegalnu gradnju u našim gradovima bez prostornog plana, koje će podizati čitave kuće na zgradama i useliti u stanove pretankih zidova koje nismo u stanju kupiti.

U bankama će podizati kredite za koje mi nismo solventni.

Otvoriće privatne univerzitete na autobuskim stajalištima i prodavati bezvrijedne diplome za profesije koje nikom ne trebaju.

Bez ikakvih ekoloških dozvola naložiće fabričke dimnjake, trovati našu djecu i nagraditi ih besplatnim ekskurzijama.

Virnite malo, vidjećete ih kako lukavo škilje iz hladovine i kontaju kako da okupiraju naše parkove koje zatrpavamo smećem, da se popnu na planine koje nismo očistili od mina, uđu u šume koje nismo potpuno iskrčili, preuzmu rijeke koje smo zagadili i jezera u koja smo sproveli kanalizacione cijevi.

To su divljaci koji su u stanju nasrnuti čak i na naše divlje deponije. Opustošiti pusta sela! 

Dok se naizgled umorno protežu na dekici budite sigurni da razmišljaju kako da napadnu našu tradiciju.

Uvest će nam i tuđe običaje, kojekakve nargila barove.

Postaviće topove na brda iznad gradova i granatama označavati prestanak posta.

U stanju su istoriju iskriviti do neprepoznavanja, izjednačiti fašiste i antifašiste, Avdu Humu i Mustafu Busuladžića, Handžar diviziju i Šesnaestu muslimansku brigadu.

Od zločinca napraviti heroja, od nasilnika mučenika, od brda piramidu. 

Eno ih, mijenjaju čarape, tako će promijeniti i naš način života, donijeti nam vjerski radikalizam, homofobiju, ksenofobiju, mizoginiju...

Ko zna šta još ne, možda čak i nacionalizam, šovinizam, korupciju i nepotizam?

Znam dobro šta oni zaista žele. Hoće da voze limuzine naših političara, da im uzmu plate koje nisu zaradili, dnevnice koje nisu zaslužili, egzotične odmore koje smo im mi platili. Eto šta žele!

Također sam uočio da ovi migranti hoće da idu u Njemačku, a u njihovim zemljama uopšte nema rata. Vjerovali ili ne, u nekim je završen prije više od 20 godina!

Posmatram ih pažljivo.

Danima.

Krajnje su sumnjivi.

Imaju ruke, noge, oči, usta, čak i uši. Da, uši. Neki od njih, sasvim normalno, skoro pa opušteno, gaje brkove ispod noseva.

Hodaju.

Sjede.

Namiguju, sunce ti žarko!

Želuci im vare, probavni trakt radi!

Srca krv pumpaju li pumpaju!

Hoće da organizuju vojne parade, uvećavaju policijske snage, krše Ustav, prijete ratom, raspadom države…

Jasno je kao dan pod smogom, ne smijemo spavati, treba podići vojsku, policiju, vatrogasce!

Niko nam neće razoriti živote koje smo uništili i ugroziti prosperitet djece koju smo iznevjerili!

Tu su da preuzmu našu zemlju koju žudimo da napustimo!

Da nam uzmu rahatluk o kojem uzaludno sanjamo!

Da unište budućnost koju nemamo!

Tu su i ne namjeravaju ostati!

Nisu budale.