Skoči na glavni sadržaj

Šestero autora i autorica u utrci za nagradom Fric

sestero-autora-i-autorica-u-utrci-za-nagradom-fric-6309-8100.jpg

U uži izbor ušli su Slađana Bukovac „Stajska bolest“, Damir Karakaš “Sjećanje šume“, Semezdin Mehmedinović,“Me'med, crvena bandana i pahuljica“, Kristian Novak „Ciganin, ali najljepši“, Damir Ovčina „Kad sam bio hodža“ i Ognjen Spahić „Calypso“

Žiri nagrade Fric, koju organizira tjednik Express, a svotom od 75.000 kuna (brutto) sponzorira Barcaffe, odabrao je šest naslova koji su ušli u uži izbor. U obzir za nagradu su ušli samo neprevedeni naslovi premijerno objavljeni u Republici Hrvatskoj, u razdoblju 31. 6. 2016. - 1. 7. 2017., označeni u UDK klasifikaciji grupom -3 za fikcijsku prozu.  

Dobitnik osim svote dobiva i skulpturu, žiroskop, rad kolektiva Đ 24 koji je osmislio i vizual Nagrade. Proglašenje dobitnika i dodjela Nagrade održat će se u utorak, 19. prosinca, u 12 h, u HNK u Zagrebu. Dobitnik/ca tražit će se među ovim autorima/cama: Slađana Bukovac „Stajska bolest“, Damir Karakaš “Sjećanje šume“,  Semezdin Mehmedinović,“Me'med, crvena bandana i pahuljica“,  Kristian Novak „Ciganin, ali najljepši“, Damir Ovčina „Kad sam bio hodža“ i Ognjen Spahić „Calypso“. 

Više o Nagradi čitajte u tjedniku Express, dnevniku 24sata