Skoči na glavni sadržaj

George Michael spriječio Sanaderov povratak u Arenu

wikiweek

Izdanje:

Iz Remetinca s ljubavlju Upravi za zatvorski sustav Poštovani, Molim naslov da mi se dozvoli obraćanje javnom skupu u zagrebačkoj Areni uz jamčevinu. Na skupu bih pročitao kraće izlaganje nakon čega bih se vratio u Remetinec. Lijep pozdrav Pritvorenik: Ivo Sanader, U prilogu: Izlaganje

Gangsta rep za HDZ

Gospođe i gospodo,

izaslanici i izaslanice Sabora HDZ-a, draga mladeži, dragi prijatelji, draga gospođo predsjednice i draga moja prijateljice Jadranka. Uistinu vam svima hvala što ste došli u ovako velikom broju, a prije svega želim se zahvaliti predsjednici što vas je dovela u Arenu do koje sam došepao kroz Remetinčki gaj, usprkos ozlijeđenoj nozi. Dok sam jutros hramao iz Remetinca navirala su mi sjećanja kad smo nas dvoje, Jadranka i ja, u Saboru kao oporbeni zastupnici dijelili jednu sobicu koju su nam dali i kada sam je pitao: Jado moja, hoćeš li mi pomoći. Rekla si ‘hoću’ i evo, kao što vidite, uspješno smo surađivali svih ovih godina. Gospođe i gospodo izaslanici, draga Jado, Prošle su dvije godine otkako sam pred vama rekao da sam svoju dionicu odradio, da je došlo vrijeme za druge. To je pravilo života i politike. Zbog osobnih razloga dao sam ostavku na mjesto premijera i predsjednika stranke pa funkcije prepustio Jadranki. Ali nisam mirovao. Kao što znate, u protekle dvije godine stekao sam i mnogo neprijatelja koji su protiv mene pokrenuli brojne sudske postupke. Gospođe i gospodo izaslanici, drage zapisničarke, draga Jado, terete me za primanje 10 milijuna eura mita kako bi MOL-u priskrbio upravljačka prava nad Inom, a svi se mi u Predsjedništvu stranke sjećamo da to nije bilo baš tako. Optužuju me i da sam 1995., kao zamjenik ministra vanjskih poslova, od Hypo banke primio nezakonitu proviziju od 3,5 milijuna kuna dok sam pregovarao o kreditu za gradnju hrvatskih veleposlanstava. Toga se ti draga Predsjednice nećeš sjećati jer još nisi bila u stranci, i zato si u pravu kada govoriš da ti imaš ruke nevinije od mojih. Draga mladeži, dragi prijatelji, dragi tajniče i draga moja prijateljice Jadranka, proganjanju me i zbog pogodovanja našem stranačkom prijatelju Robertu Ježiću i njegovu Diokiju. Tvrde da je pod mojim pritiskom iz državnih tvrtki izvučeno šesnaest milijuna kuna. Kako je to moguće kada svi znate da ja nisam izvlačio ništa i nisam izvukao nikoga? Moje su ruke čiste. Draga predsjednice, dragi rizničaru, ma gdje bio, drage blagajnice i blagajnici, terete me i za blindirani stranački BMW vrijedan 4,2 milijuna kuna navodno kupljen opranim novcem iz naših crnih fondova. Molim, neka se dogovore, ili je opran ili je crn. Na kraju, terete me i za aferu Fimi media. Kroz tu marketinšku agenciju iz državnih je poduzeća i ministarstava navodno izvučeno oko 80 milijuna kuna. Vjerujte mi, dragi članovi HDZ-a, da su sve te optužbe samo podmetanja onih kojima smeta što je naša stranka uvela Hrvatsku u EU, a društvo izvela iz krize. Nije slučajno da se optužnice podižu uoči izbora jer je evidentno da se preko mojih leđa udara na našu stranku, ovaj puta ne zbog opasnih namjera, već zbog opisanih mjera koje smo poduzeli da postignemo financijsku stabilnost, da uhljebimo što više vas i vaše djece, a na račun njihovih unuka. Želim reći još nešto sasvim osobno. Kažu da u politici nema prijateljstava, onih pravih, iskrenih. Kažu da je to nemoguće, ali ja vam ovdje pred svima vama, pred deset tisuća članova i članica HDZ-a, mogu svjedočiti da to nije tako. Mi smo, Jadranka Kosor i ja, postali istinski i pravi prijatelji kroz sve ove godine. Kao što osjećam ovu stranku kao dio svoje obitelji, Mirjana i ja osjećamo i Jadranku kao dio svoje najbliže obitelji.

Odgovor Uprave za zatvorski sustav

Poštovani, nismo u mogućnosti odobriti vam obraćanje skupu u Areni ni uz jamčevinu. Organizator skupa ne želi da prije koncerta Georgea Michaela nastupa domaći izvođač sa svojim gangsta repom.

Lijep pozdrav