Skoči na glavni sadržaj

Goluža: Bronca poklon žrtvama španjolskog građanskog rata

Izdanje:

Bitno je reći da meč za broncu nije bio samo sportski duel. Tokom čitave utakmice mislio sam na španjolski građanski rat, u kojemu su stradale desetine tisuća ljudi
goluza_bronca_poklon_zrtvama_spanjolskog_gradanskog_rata-pxl_120202_940-329.jpg

Daniel Kasap / Pixsell

Selektor hrvatske rukometne selekcije Slavko Goluža, izjavio je nakon osvajanja trećeg mjesta pobjedom nad Španjolskom na Europskom prvenstvu u Srbiji, da brončanu medalju posvećuje svim žrtvama krvavog građanskog rata koji je tresao Španjolsku tridesetih godina prošlog stoljeća. – Jako sam želio da se naša momčad podigne nakon neugodnog poraza u polufinalu, što su oni nekako i uspjeli. Na tome im od srca čestitam. Bitno je reći da meč za broncu nije bio samo sportski duel. Tokom čitave utakmice mislio sam na španjolski građanski rat, u kojemu su stradale desetine tisuća ljudi. Bio je to razlog više zbog kojega mi je stalo da trijumfiramo. Zato ovu medalju posvećujem svim žrtvama toga sukoba – izjavio je Goluža u krajnje emotivnom obraćanju novinarima poslije utakmice. Hrvatski izbornik je dodao da je važno velike utakmice ne gledati samo kao sportske događaje i apelirao na medije da kada pišu najave mečeva, ne pišu samo o sportu. – U cilju smirivanja strasti, veoma je važno prilikom sportskih duela osvrnuti se i na sve ratove koje imaju veze s državama koje se sastaju – kaže Goluža.