Skoči na glavni sadržaj

Josipović i Milanović gube povjerenje u građane

[email protected]: Društvo

Izdanje:

Građani Hrvatske nisu bili dostupni za komentar, ali u neslužbenom razgovoru smo doznali da “će se potruditi da ispune očekivanja političara do kraja njihovog mandata”.

Prvi put od dolaska nove vlade, Ivo Josipović i Zoran Milanović pokazali su manjak povjerenja u građane Hrvatske. Od ove dvojice ispitanika, čak sto posto je ocjenilo da građani nisu baš tako dobri kako se od njih očekuje, za razliku od prethodne ankete kada je 50 posto anketiranih, izjavilo kako “i nije tako loše, za sada”. Upitani su na pitanje zašto su tako drastično promijenili mišljenje u odnosu na prethodnu anketu, naveli “pad produktivnosti kod građana, nezainteresovanost za pristupanje Europskoj Uniji, kao i to što su stanovnici Hrvatske preko svake mjere zastupljeni u medijima”. – Kada sam pobijedio na izborima, moje zadovoljstvo građanima nikada nije bilo na tako visokom nivou – kaže Milanović.

– Sada, kada ih gledam već više od tri mjeseca, već su mi malo dosadili, i čini mi se kako nisu iskreni u ispunjavanju njihovih građanskih obveza – dodaje on. – Ja već duže vrijeme promatram stanovnike Hrvatske i nije tajna da već od ranije nemam puno povjerenja u njih – kaže za naš list drugi ispitanik Ivo Josipović. – Rekao sam Josipoviću da će i on brzo izgubiti taj početni elan i vjeru u njih, i da će uvidjeti kako su svi oni, građani, manje više isti, kad prođe neko vrijeme, ali mi nije vjerovao. Sad konačno mogu reći “Lijepo sam ti rekao” – dodaje Josipović. Građani Hrvatske nisu bili dostupni za komentar, ali u neslužbenom razgovoru smo doznali da “će se potruditi da ispune očekivanja političara do kraja njihovog mandata”.