Skoči na glavni sadržaj

Premijer: Obećao sam u kampanji da ću lajkati, šerati, tvitati. Obećanje ispunjeno

wikiweek

Izdanje:

Gasimo Vjesnik, palimo twitter Tajni sastanak pod maskama u Banskim dvorima Prisutni: Premijer, Pipi Prvi, Bijes Drugi, Kira Prosvirala, R@k@r, glasnogovornica Vlade

Tvitovi okruga Madison

Premijer: Pozdravljam sve prisutne, posebno sve vas pod maskama, a takvi smo većina. Drago mi je da smo se okupili uoči karnevalskih svečanosti ovdje, da iskažemo jasan i nedvosmislen stav, da se možemo pogledati oči u oči, maskom u masku ili kako vi mlađi to volite reći, da se obraćamo nikomu u niš.

Bijes Drugi: Nickom u nick, mislite.

Premijer: Nikomu u niš, pa to sam i rekao.

Kira Prosvirala (šalje tweet): @R@k@r pocelo je pocelo #prva smjena

Pipi Prvi: Molim da se govori otvoreno i konkretno, bez obzira što smo svi pod maskama. Posebno je dojmljiva vaša maska Premijeru koja me neodoljivo podsjeća na premijera.

Premijer: To i ja kažem, najbolje se maskirat u premijera. Dok ljudi shvate s kim imaju posla prođe i mjesec – dva.

Pipi Prvi: I molim da kolegica ne šalje SMS poruke s ove važne sjednice.

Kira Prosvirala (šalje tweet): @Bijes Drugi @R@k@r da SMS poruke da konkretno da maskiran u premijera LOL

R@k@r: Predlažem da svi otvore twitter pa da se ovaj razgovor preseli tamo.

Premijer: Molim, prijedlog zvuči razumno i punovažan je. Tko je za neka digne ruku.

Kira Prosvirala: Mislim da to nije dobra ideja.

Premijer: Zašto?

Kira Prosvirala: Pa iskreno, može nekome pobjeći tweet, a onda bude sranja. Evo ja imam dva accounta.

Pipi Prvi: Čega?

Kira Prosvirala: Sranja, sranja može biti, kažem. Ako imate dva accounta.

Pipi Prvi: Oh, mala, imam ja accounta koliko hoćeš. Samo treba znati s njima hendlati.

Premijer: Pipi, pustimo sad tvoje račune, vratimo se na temu. Ovo je bitno.

Pipi Prvi: Ja mislim da su moji računi bitniji, ali molim.

Glasnogovornica: Dozvolite, ali Kira Prosvirala ima pravo. Bolje da ništa ne pišemo. Novinari samo čekaju na neki naš krivi korak, da ne kažem tvit.

Bijes Drugi: Slažem se s kolegicom. Bitno je samo da se razgovor snima pa da se može kasnije smontirati neki klipić za Jubito.

Glasnogovornica: Samo da ponovim, novinari su nestrpljivi, već mi šalju tweetove pa ne znam što da im odgovorim.

Premijer: Neka gledaju večeras Bagu, on će im sve objasniti.

R@k@r: Oprostite, ali gdje je tu strategija?

Bijes Drugi: I gdje je tu komunikacija?

Kira Prosvirala (šalje tweet): Jadni gradjaniž

R@k@r: RT @Kira Prosvirala @Bijes Drugi LOL

Pipi Prvi: Što se vi svi smijuljite.

Glasnogovornica: Oprostite, ali novinari pitaju da li je to službeni tvit.

Premijer: Molim, što?

Glasnogovornica: Pa taj stejtment da su građani “jadni”.

Premijer: A tko je to rekao? Pipi, opet ti?

Pipi Prvi: Nema šanse, ja imam accounte posvuda, ali ni jedan nije na twitteru.

Kira Prosvirala: Oprosti, oprostite, meni je pobjeglo. Kao što vidite moj iPhone je trenutno u slomljenom stanju, ima više accounta, account vlade, moj account, mi radimo 24/7 ispričat ćemo se i to je to.

Pipi Prvi: Ne može to tako, ovo ponašanje treba sankcionirati.

Premijer: Polako Pipi. Izgleda da taj skandal na twitteru još nije pravomoćan. Ispričajmo se zasad građanima.

Kira prosvirala (šalje tweet): Ispricavamo se na prethodnom tvitu, testiramo #TwWall za sutrasnji #VladaUP, greska administratora. Hvala.

Bijes Drugi: Dobro, zašto smo se mi ovdje skupili.

Premijer: Kakvo je to pitanje. Da dogovorimo komunikacijsku strategiju Banskih dvora na twitteru. Ja sam u kampanji obećao da ću lajkati, da ću šerati i da ću tvitati. Prema tome, obećanja ispunjavamo.

Kira Prosvirala: Sve je već dogovoreno, radit ćemo 24/7, dakle 24 volontera će raditi 7 dana u tjednu.

Pipi Prvi: Što će molim, volonteri raditi?

R@k@r: Ma ovo isto što ja radim za Pantovčak. Pisati statuse i to.

Kira Prosvirala: Pa to, lajkati će, šerati, tvitati.

Pipi Prvi: I to je sve?

Kira Prosvirala: Neee, idu tu još i hash tagovi, linkovi, ritvitovi, valjanje po podu od smijeha i slično.

Pipi Prvi: No krasan posao. A tko to sve plaća.

Premijer: Vice, to se plaća s pozicije “volonteri”. Tamo gdje je i Ankica Mamić.

Glasnogovornica: Oprostite, pitaju novinari hoćete li ugasiti Vjesnik. Navodno je ministar Linić nešto u tom smislu izjavio.

Premijer: Mislim da im možete poručiti sljedeće: gasimo Vjesnik, palimo twitter. Sve što imamo poručiti stane u 140 znakova. To je to, to se jednostavno mora. Tvit & out.