Skoči na glavni sadržaj

Supertalentirani doktor House na pozornicu došepao iz Remetinca

wikiweek

Izdanje:

Pobjednik je kaucija od 25 milijuna Emisija Supertalent koja nikad neće biti emitirana

Jaca, Zoki i Luka nisu prošli

Glas u off-u: Dobrodošli u show u kojem tražimo supertalente! Pripremite se na defile vrhunskih talenata koji se bore za novčanu nagradu. U posljednjoj emisiji publika će izabrati supertalenta koji će nas zabavljati četiri godine.

Igor Mešin: Večerašnju potragu za talentima započinjemo u Zagrebu. Natjecatelji strpljivo čekaju.

Rene Bitorajac: Svoj će nam talent prva pokazati natjecateljica iz Pakraca, Jadranka. Iza nje slijede dva kandidata s juga Hrvatske, Barba Luka iz Metkovića i Zoran iz Glavica pored Sinja.

Off: Čuje se pjesma Svijet voli pobjednike.

Dubravko Merlić: Što ste nam pripremili Jadranka?

Jadranka: Recitaciju.

Nina Badrić: Recitaciju?

Jadranka: Noćas/obeščašćene su moje krizanteme zloslutni vjetar nije plakao nad mirisom tamjana bilo je dugo i nije bilo lijepo Ej ti voljela sam te jednom Ej ti sjećaš li se tih sati

Merlić: (truuuu) Moja konačna odluka je ne.

Nina: (truuu) Jadranka, što vam je to?

Jadranka: Broš.

Nina: Ne, ne. Ti stihovi.

Jadranka: To je moja pjesma. Iz 1971.

Merlić: Meni je to sablasno, te krizanteme obeščašćene, tamjan, sve to.

Jadranka: Priznajem da situacija nije bajna, ali dajte da pročitam ostale kitice.

Nina: Ne treba hvala. Meni je to cendravo.

Merlić: Jadranka, znate li još nešto. Poezija vam, da tako kažem, nije za prolaz.

Jadranka: Pa evo, znam voditi državu.

Enis Bešlagić: Što se mene tiče – prolazi! Matere mi, nasmija me u pet riječi. Rođena komičarka.

Merlić: (truuu) Meni to nije za prolaz, imate smisla za tragikomediju, ali ipak – ne.

Jadranka: Hvala vam svima. Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što.

Bešlagić: To je multitalent, em je zabavljačica, em imitatorica. Vid’ kako skida Tuđmana.

Rene: Pred nama je drugi kandidat, dolazi iz Metkovića, ali nikad vlakom, jer on najbolje zna koga je sve zaposlio na željeznici.

Mešin: Pozdravimo barba Luku!

Rene: Odakle vi, u ovim godinama.

Barba Luka: Iz Metkovića.

Rene: Ali zašto ste došli u show?

Barba Luka: Dozvolite mi da i ja imam svoje mišljenje i da ga zadržim za sebe pa i da ne stanem iza njega.

Merlić: Što ste nam pripremili?

Barba Luka: Haiku.

Bešlagić: Šta je ovo? Svi bi danas neku poeziju.

Barba Luka: ‘el mogu ja. Dakle, počujte: Zmija gleda žabu/ žaba plače/ jadna žaba.

Nina: (truuu) Nemojte dalje.

Merlić: Pa i nema dalje, to je haiku.

Bešlagić: Znate li još nešto, barba? Ovo je tanko.

Barba Luka: Oh, znam vam ja sve i sviju. Ako ste mi u rodu, pošaljite mi pismo i riješit ćemo. Samo požurite jer idem u penziju.

Bešlagić: A neki pjevački talent, barba?

Barba Luka: Nažalost, dobar dio klape mi je službeno spriječen nastupit. A ja ne bih solo, kažu da ionako previše soliram.

Merlić: (truuu) Meni niste za prolaz.

Barba Luka: Kako nisam, a prošao sam i 60-ih i 70-ih i 80-ih i 90-ih i sve sam prošao.

Bešlagić: Ovaj zadnji haiku nije loš, ali moram reći – ne. (truuu) (off ) Na redu da svoj pjevački talent pokaže publici i žiriju je Zoran iz Glavica. Zoran prolazi bez osvrtanja i ulazi na pozornicu.

Merlić: Napokon netko mlađi. Da čujemo! Što znate Zorane?

Zoran: Znam jezike. Četiri jezika. Znam i latinski. Ali nemojmo o tome što znam. Pitajte me o programu.

Bešlagić: Pusti ba jezike, pusti programe. Imaš ti neki fol da nam prodaš, ali onako, pravo?

Zoran: Imam, ali dozvolite da to zadržim za sebe. Ovdje sam zbog programa.

Nina: Možda čovjek pjeva. Zorane, možete pustiti glas, slušamo vas. Što ćete nam otpjevati? Imate lijepe oči, duboke kao ocean. Možda nešto od grupe E.N.I. Oči kao ocean?

Zoran: Nećete me isprovocirati. Ponavljam, ja sam ovdje zbog programa.

Bešlagić: Kojeg programa čovječe?

Zoran: Pa vašeg. Čuo sam da to svi gledaju.

Svi: (truuu) Ne. Ne. Ne.

Rene: To bi bilo to i gotovi smo za večeras.

Mešin: Ne nismo.

Rene: Kako nismo, svi su otišli.

Mešin: Gledaj, upravo dolazi još jedan.

Rene: Mislio si reći, šepa.

Mešin: Da, dobro, šepa, ima štaku.

Rene: Pa to je doktor House!

Mešin: Ipak nije, prije bih rekao da je to...

Rene: Doktor Sanader!

Mešin: Odakle vi doktore u našoj emisiji?

Rene: Da, niste li vi u Remetincu?

Sanader: Dozvolite, platio sam kauciju od 25 milijuna nečega i sad sam tu.

Rene: 25 milja?

Mešin: E, to je stvarno supertalent.