Skoči na glavni sadržaj

Bandić bratu ministra Marića ponudio posao u Zagrebačkom holdingu

bandic-bratu-ministra-marica-ponudio-posao-u-zagrebackom-holdingu-5192-6266.jpg

"Jednom u Hrvatskoj netko mora podvući crtu i reći dosta. Mislim da je ovoj Hrvatskoj dosta ludila i trebamo afirmirati struku i ljude koji znaju svoj posao", istaknuo je Bandić
Foto: FaH / Dario Grzelj

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić u petak je posao u Zagrebačkom holdingu ponudio bratu ministra Gorana Marića Svetimiru Mariću, koji je u četvrtak dao ostavku na mjesto člana Uprave društva Tehnički servisi željezničkih vozila.

Jučer sam nazvao predsjednicu Uprave Holdinga i rekao joj da čovjek koji radi 34 godine svoj posao pošteno i korektno može doći u Holding ili u Integrirani promet ili u ZET da nam pomogne da radimo zajedno, rekao je Bandić novinarima na novoj parceli za gradnju crkve na Trnjanskoj Savici.

Najavio je da će danas predsjednica Uprave Zagrebačkog holdinga Ana Stojić Deban razgovarati sa Svetimirom Marićem ako želi raditi i pomoći Holdingu da bolje rade.      

"Jednom u Hrvatskoj netko mora podvući crtu i reći dosta. Mislim da je ovoj Hrvatskoj dosta ludila i trebamo afirmirati struku i ljude koji znaju svoj posao", istaknuo je Bandić.

Zagrebački gradonačelnik je i jučer nekim medijima izjavio da je Svetimir Marić veliki prometni stručnjak te da je dugi niz godina radio u Zagrebačkom holdingu, te će za njega u Holdingu uvijek biti mjesta.

Svetimir Marić, brat ministra Gorana Marića, dao je u četvrtak ostavku na mjesto člana Uprave društva Tehnički servisi željezničkih vozila.

"Zbog uvida u sve refleksije u javnosti, kojima je stvorena atmosfera medijskog linča zbog navodnog sukoba funkcije moga brata Gorana, ministra u Vladi RH,, i mog imenovanja - povlačim svoj pristanak na obnašanje dužnosti člana Uprave Tehnički servisi željezničkih vozila d.o.o.", stoji u priopćenju Svetimira Marića glede okolnosti koje su nastale odlukom Skupštine društva Tehnički servisi željezničkih vozila d.o.o. o njegovu imenovanju članom Uprave tog društva.