Skoči na glavni sadržaj

Ekskluzivno saznajemo: tjedni meni Pletera na Baniji

ekskluzivno-saznajemo-tjedni-meni-pletera-na-baniji-7529-10195.jpg

Naš investigativni tim s terena je saznao da u Pleterovim kuhinjama na Baniji ne rade chefovi, nego se njihovo osoblje sastoji isključivo od kuharica i kuhara, ima i pomoćnog osoblja, a neki su otišli toliko daleko u svojoj bezobzirnosti prema poreznim obveznicima, da su, kako ekskluzivno saznajemo, i članovi sindikata
Foto: Facebook - Pleter

Forum.tm ekskluzivno je dobio na uvid dokument koji otkriva tjedni meni državne tvrtke Pleter za potresom pogođene građane Banije.

Iz dokumenta je više nego vidljivo da tamošnji narod neće imati prilike saznati kakvog je okusa gulaš od veprovine i srodne krupnozube divljači koja je prethodnu noć namakana u kupki od kurkuminih i ružinih latica, a također su i zakinuti za pjenice od tunine potrbušine.

Osim toga, naš investigativni tim s terena je saznao da u Pleterovim kuhinjama na Baniji ne rade chefovi, nego se njihovo osoblje sastoji isključivo od kuharica i kuhara. Kako nam tvrde neimenovani izvori, dobro upoznati s načinom rada u Pleterovoj kuhinji, pred radnim površinama se ne nalaze ni sous-chefovi, nego isključivo pomoćne kuharice i kuhari, od kojih pojedini nikad nisu radili u privatnom sektoru.

Štoviše, u kuhinjama Pletera uglavnom rade radnice i radnici, umjesto djelatnika. Neki od njih su otišli toliko daleko u svojoj bezobzirnosti prema poreznim obveznicima, da su, kako ekskluzivno saznajemo, i članovi sindikata.

Većina, kaže nam neimenovani izvor, dolazi s područja Banije.

„I sad ja vas pitam: kako nazvati nekoga tko od nas, poreznih obveznika, prima plaću, a još njihovim obiteljima dajemo i hranu“, kaže nam izvor koji nas je zamolio da ga ne imenujemo.

Odgovor, naravno, znamo, kao i svaki prosječni čitatelj svakog portala ili štampanih medija u Hrvatskoj. Kako su u posljednje vrijeme istraživački tekstovi o Pleteru i Baniji utihnuli, mi ispravljamo grešku i u nastavku donosimo ekskluzivni dokument koji pokazuje što kuhaju uhljebi za uhljebe:

 

Ponedjeljak, 15.2.

Vinogradarski gulaš

Salata

Kruh

 

Utorak, 16.2.

Vojnički grah

Salata

Kruh

 

Srijeda, 17.2.

Oslić file panirani ili

Pureći odrezak panirani

Krumpir pire

Salata

Kruh

 

Četvrtak, 18.2.

Svinjski paprikaš

Tjestenina

Salata

Kruh

 

Petak, 19.2.

Oslić panirani ili

Pljeskavica

Kelj s krumpirom

Salata Kruh

 

Subota, 20.2.

Varivo od mahuna s krumpirom

Kobasice kuhane

Salata

Kruh

 

Nedjelja, 21.2.

Špageti s bolonjez umakom

Salata

Kruh

 

Tekst je financiran sredstvima Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija Agencije za elektroničke medije za 2021. godinu