Skoči na glavni sadržaj

Kritizirao doček Kordića, pa mu šipkom razbili glavu

Saša Vejnović

<p>Uvjeren da svaki pravi novinar mora biti pošten prema sebi, iskren prema čitateljima, odan činjenicama, nepokolebljiv u otkrivanju istine. Društvo treba prave novinare, u to nema sumnje. Treba se nadati da će doći vrijeme kad će ih ponovno trebati i vlasnici medija</p>

kritizirao-docek-kordica-pa-mu-sipkom-razbili-glavu-1950-1960.jpg


Foto: Screenshot Klix.ba

Slavo Kukić, profesor na mostarskom Ekonomskom fakultetu, pretučen je danas oko 15 sati u svom kabinetu, javlja portal Klix.ba, a pretpostavlja se da su motiv za napad bile Kukićeve nedavne kritike svečanog dočeka osuđenog ratnog zločinca Darija Kordića. 

"Danas je u moj kabinet ušao muškarac odjeven u crno, a u ruci je nosio šipku dugu 50-60 cm. Pitao je jesam li ja gospodin Kukić, a kada sam odgovorio da sam to ja, on me počeo udarati", rekao je Kukić za Klix.ba, dodajući da ga je napadač udario triput šipkom po glavi i dvaput po leđima. 

Policija još uvijek nije privela napadača, ali Srećko Bošnjak, glasnogovornik MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona, potvrdio je oko 18 sati da znaju kojim je automobilom napadač pobjegao te da imaju podatke o vlasniku, no trenutno "utvrđuju tko je njime upravljao u trenutku napada". 

Kukić, inače doktor socioloških znanosti, je prije dva dana za televiziju Al Jazeera Balkans kritizirao Dragana Čovića, predsjednika HDZ-a Bosne i Hercegovine i zastupnika u Domu naroda Parlamenta BiH, koji je bio na dočeku Darija Kordića, osuđenog ratnog zločinca, u Busovači. 

"Tamo ne može biti mjesto nikome tko želi dobro svojoj djeci i društvu u kojem živi. Nositelju jedne od najznačajnijih funkcija u zakonodavnoj vlasti posebice. Dario Kordić je osuđen za ratne zločine, zločini su mu, dakle, dokazani. Zbog njih je izdržao i kaznu zatvora. Takvim se ponositi ne bi trebao ni njegov kraj ni narod", rekao je tada Kukić, dodajući da je istog dana Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, nedaleko od Modriče javno iskazivao divljenje i ponos djelu Radovana Karadžića i Ratka Mladića. Usporedivši ta dva događaja Kukić je rekao da je na djelu koordinirano rastakanje Bosne i Hercegovine, a prisustvo na dočeku Kordiću izjednačio je s negiranjem zločina u Ahmićima.