Skoči na glavni sadržaj

"Sve je istina, dobili smo novac od Bandića i pozivam ostale da nam pomognu"

Goran Borković

<p>
Karijeru započeo u Sinjskim skojevcima. Nastavio u više različitih klubova iz Splita i Zagreba s promjenjivim uspjesima. Igru više bazirao na asistencijama nego na pogocima. Odlučio da neće završiti u nižerazrednom Vratniku.</p>

sve-je-istina-dobili-smo-novac-od-bandica-i-pozivam-ostale-da-nam-pomognu-2197-2253.jpg

"Sve je transparentno i po zakonu i mi im se zahvaljujemo", rekla je Željka Markić odgovarajući na pitanje kako je udruga "U ime obitelji" opet bez natječaja dobila 120 tisuća kuna iz gradskog proračuna
Foto: FaH/Denis CERIĆ

"Istina je, taj smo novac tražili od Grada Zagreba i oni su nam odobrili", odgovorila je na pitanje novinara Željka Markić, jedna od čelnica udruge U ime obitelji, reagirajući na Forumov tekst kako je tu neprofitnu organizaciju zagrebački gradonačelnik Milan Bandić prošli tjedan "počastio" s još 120 tisuća kuna.

"U ime obitelji", odnosno njihov portal "Narod.hr" već je ove godine dobila isti iznos, također Bandićevom odlukom zaobilazeći natječaj na koji su išle druge elektroničke publikacije. ponovno su Bandićevom odlukom dobili 120 tisuća kuna koje će biti isplaćene u ratama od po 40 tisuća kuna mjesečno. Osim toga, "U ime obitelji" dobili su i prostor na korištenje u centru Zagreba, kao i pomoć od 10 tisuća kuna da plate režije.

"Sve je transparentno i po zakonu i mi im se zahvaljujemo. Mi smo novac tražili i od Ministarstva kulture i drugih institucija koje dodjeljuju novac neprofitnim medijima i programima kao što je naš, a ovim putem pozivam sve druge gradove i institucije koje žele i mogu da nam doniraju novac", rekla je Željka Markić, a prenio 24 sata.

Osim toga rekla je kako je razočarana predsjednikom Republike Hrvatske Ivom Josipovićem, da očekuje za najavljeni referendum o preferencijalnom glasanju potporu Katoličke crkve, da joj je žao što HDZ ne daje svoj doprinos njenoj ideji, da sakupljanje potpisa kreće uskoro i tako to.

Građanska inicijativa ovaj put se zove "Birajmo zastupnike imenom i prezimenom".