Skoči na glavni sadržaj

Svi zaslužuju ljubav i sreću, nitko to pravo ne bi trebao željeti oduzeti

Koliko god je ovaj referendum jako besmislen, toliko je i jako važan. Jako je važno da izađu svi koji su protiv da ne budemo nadglasani kao dosad. Protiv sam jer ne mogu naći suvisao razlog da nekome zabranim ono u čemu sam uživam, pogotovo da zabranim prava koja još nema. Nevjerojatno mi je da ćemo sad potrošiti tolike novce za takav užasan potez i cijelim svojim heteroseksualnim bićem sam protiv. Tako loše i osramoćeno svojom domovinom osjećao sam se jedino kad je bivši premijer pobjegao preko granice, ovo je drugi put da se tako osjećam i htio bih da se moja djeca ne moraju tako osjećati u Hrvatskoj, rekao je Mile Kekin, pjevač grupe Hladno pivo, u srijedu prilikom predstavljanja kampanje "Građani glasaju protiv". 

Akciju su pokrenule brojne udruge koje se bave zaštitom ljudskih prava kako bi potaknule što više građana da izađu na referendum i glasaju protiv predložene izmjene Ustava. Kampanju su na javnom predstavljanju podržali Vinko Brešan, Daniela Trbović, Barbara Nola, Luka Tomaš, Ankica Lepej i Mile Kekin.

"Glasat ću protiv jer smatram da svi ljudi, sva naša braća i sestre, zaslužuju ljubav i sreću i da im nitko to pravo ne bi trebao željeti oduzeti. Potpuno mi je apsurdno da se, dok ljudi gladuju, stravično puno novca troši na referendum koji bi trebao diskriminirati određenu skupinu ljudi i oduzeti im pravo koje još nisu niti dobili u ovoj zemlji. Uostalom, ne zaboravimo – prije stotinu godina ovako se raspravljalo i o ženskim pravima", poručila je Nola.

Duje Prkut, aktivist GONG-a i jedan od predstavnika kampanje Građani glasaju protiv, upozorio je na ono što bi se moglo dogoditi prođe li referendum. "Slijede nam zakoni koji pojedincima i pojedinkama oduzimaju vlasništvo nad vlastitim tijelom i pravo da samostalno odlučuju o svom životu - razvodu braka, medicinski potpomognutoj oplodnji i abortusu. Referendum je o tome kakvu Hrvatsku želimo", rekao je Prkut.