Skoči na glavni sadržaj

Franjevački laici protestiraju zbog promocije slikovnice “Moja dugina obitelj” u Sisku

franjevacki-laici-protestiraju-zbog-promocije-slikovnice-moja-dugina-obitelj-u-sisku-6605-8661.jpg

Članovi Franjevačkog svjetovnog reda Sisak-Galdovo smatraju kako predstavljanje slikovnice o istospolnim obiteljima vrijeđa njihove vjerske osjećaje I da je “u potpunoj suprotnosti s prirodnim i moralnim svjetonazorom kojega mi živimo”

Članovi Mjesnog bratstva Franjevačkog svjetovnog reda Sisak-Galdovo najavili su prosvjed protiv promocije slikovnice o istospolnim obiteljima “Moja dugina obitelj” koja će se promovirati danas u 18.30 sati u Dječjem odjelu sisačke knjižnice, donosi Večernji list

Za ovu slikovnicu koja govori o obiteljima s dvije mame i dva tate nakladnici iz udruge „Dugine obitelji“ ističu kako joj je cilj „da djeca vrtićkog uzrasta na osnovnoj činjeničnoj razini prihvate da postoje različitosti pa tako i različite obitelji.“

No, protiv najavljene promocije slikovnice prosvjeduju članovi Mjesnog bratstva Franjevačkog svjetovnog reda Sisak-Galdovo koji smatraju kako predstavljanje te slikovnice u javnoj ustanovi poput knjižnice nije primjereno. „Uvažavajući pluralističko društvo u kojem živimo i poštujući različitost koja nas određuje smatramo kako predstavljanju ovoga uratka nije mjesto u Narodnoj knjižnici i čitaonici i to nikako na Dječjem odjelu – ističe se u protestnom pismu Mjesnog bratstva Franjevačkog svjetovnog reda Sisak-Galdovo čiji članovi smatraju kako to predstavljanje „ vrijeđa naše vjerske osjećaje te je u potpunoj suprotnosti sa prirodnim i moralnim svjetonazorom kojega mi živimo.“

U pismu ističu i kako se u istoj knjižnici ne predstavljaju i druga djela, „primjerice kršćanskog svjetonazora, upravo u svrhu nepristrane obaviještenosti, obrazovanja i bogaćenja kulturnog života“ te kako se „ovakvim selektivnim pristupom predstavljanju određenih i pomno odabranih pojedinih djela očitog ideološkog usmjerenja pokušava mijenjati društvena paradigma te se ovakvim i sličnim postupcima ugrožava naš identitet“, prenosi Večernji list