Skoči na glavni sadržaj

Isprika mađarske snimateljice: Mislila sam da sam napadnuta

isprika-madarske-snimateljice-mislila-sam-da-sam-napadnuta-3527-3804.jpg

Sirijac koga je saplela dok je nosio sedmogodišnjeg sina, bio je prije rata uspješan nogometni trener
Foto: Al Jazeera

Mađarska TV snimateljica Petra Laszlo koja je saplitala i udarala izbjeglice na mađarsko-srpskoj granici ispričala se kazavši da je nešto u njoj "puklo" i da ne može vjerovati što je učinila, donosi Al Jazeera

U pismu desničarskim novinama Magyar Nemzet, Petra Laszlo je rekla da je bila u stanju šoka nakon incidenta u utorak, ali je negirala optužbe za rasizam. "Kamera je snimala, stotine migranata su probile policijski kordon. Jedan od njih je pojurio prema meni i uplašila sam se", napisala je.

"Tada je nešto puklo u meni… mislila sam da sam napadnuta i da se moram zaštititi. Teško je donijeti dobre odluke u trenutku kada su ljudi u panici", dodala je.

Laszlo je kazala da je spremna preuzeti odgovornost za svoje postupke, ali je kazala: "Ja nisam bezosjećajna, rasistkinja, snimateljcaa koja udara djecu. Ne zaslužujem politički progon, mrlje niti prijetnje smrću".

"Ja sam samo nezaposlena majka malodobne djece, koja je donijela lošu odluku. Istinski mi je žao. "

Mađarsko tužiteteljstvo pokrenulo je u četvrtak kaznenu istragu zbog remećenja reda protiv snimateljce.

Tužiteljstvo je dobilo prijave da je žena zaposlena za televizijski kanal N1 kod mjesta Reszke, fizički napala nekoliko migranata, među kojima je bilo djece, rekao je za MTI zamjenik glavnog tužiitelja za okrug Csongrad Sandor Toro.

Opozicijske stranke Demokratska koalicija (DK) i Dijalog za Mađarsku (PM) podnijele su kaznene prijave protiv snimateljce, dok je iz televizije N1 objavljeno da je ona otpuštena i da smatraju "slučaj zatvorenim".

"U sklopu istrage također će se ispitati postoji li osnova za...ozbiljnija kaznena djela", kazao je Toro, a prenio AFP.

Sirijac koga je Laszlo saplela, dok je u naručju nosio svog sedmogodišnjeg sina, bio je prije napuštanja Sirije uspješan nogometni trener, objavio je portal Euronews.

Osama al-Abd al-Mohsen iz sirijskog grada Deir Ezzor je trenirao nogometaše kluba "Al Fotuwa SC" iz sirijske Premijer Lige, a prepoznali su ga članovi internet stranice jedne sirijske zajednice iz Europe.