Skoči na glavni sadržaj

Kotromanović: Ne znam jesu li braniteljski prosvjedi politički motivirani

kotromanovic-ne-znam-jesu-li-braniteljski-prosvjedi-politicki-motivirani-2476-2550.jpg

Nakon 17 dana junačke šutnje Kotromanović je progovorio o prosvjedima svojih suboraca i novinarima se povjerio da je nesretan
Foto: FaH / Tomislav Pavlek

Nakon što smo se iskreno zabrinuli za njega, već 17. dana prosvjeda oglasio se i ministar obrane Ante Kotromanović, čija je uloga trebala biti SDP-ova "oficira za vezu" s braniteljima, javlja tportal.

Ni sada nije samoinicijativno istupio nego su ga novinari zaskočili prije sjednice Vlade, kojima je promrsio nekoliko kratkih rečenica.

Koazao je kako je nesretan zbog događanja u Savskoj.



'Riječ je o najtežim stradalnicima Domovinskog rata i oni moraju imati sve za normalan život i ako je država u 20 godina nešto propustila učiniti za njih, onda je ova Vlada to spremna popraviti. O tome imamo jedinstven stav u Vladi', kazao je Kotromanović.



Upitan misli li da se radi o politički motiviranim prosvjedima, istaknuo je kako 'ne zna' i dodao da zapravo to najradije ne bi komentirao.



'Radi se o najtežim stradalnicima, osobno ih puno znam, znam i Freda Matića i zbog toga mi je jako teško govoriti. Situacija nije laka, treba naći win-win situaciju. Moramo razgovarati i vidjeti kako im pomoći', zaključio je Kotromanović.