Skoči na glavni sadržaj

Na desnoj strani ploča na hrvatskome, a na lijevoj na jeziku i pismu pet manjina

Vukovarska Građanska inicijativa "Grad, to smo i mi" predložila je danas da se prijepor u vezi s dvojezičnim pločama riješi tako da se na pročelje zgrada državnih institucija s desne strane ulaza postavi ploča na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu, a s lijeve ploča na pet jezika i pisama nacionalnih manjina koje žive u Vukovaru.

Predstavnik Građanske inicijative "Grad, to smo i mi" Damir Maduna rekao je kako ta udruga predlaže da se s desne strane ulaza postavi ploča na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu, a s lijeve strane ploča na mađarskom, njemačkom, rusinskom, srpskom i rusinskom jeziku i pismu nacionalnih manjina koje žive na području grada Vukovara, porednima po abecedi.

"To nam se sada čini jedino moguće rješenje za Vukovar. Zadovoljava sadašnje, ali i povijesne činjenice. Njime sve strane nešto gube, ali nešto i dobivaju. Najvažnije je da bi primjenom takvog rješenja bila završena kriza u gradu kako bi se napokon svi mogli okrenuti razvoju gospodarstva i otvaranju radnih mjesta", rekao je Maduna, dodajući kako je razgovarao s mnogim Vukovarcima koji su nezadovoljni onim što se događa u Vukovaru u vezi s dvojezičnosti te su poduprli inicijativu "Grad, to smo i mi".

Istaknuo je kako će prijedlog biti poslan Uredu predsjednika Republike, Hrvatskome saboru, Vladi te vukovarskom Gradskom vijeću i Uredu vukovarskoga gradonačelnika.