Skoči na glavni sadržaj

"Ne pada mi na pamet poslušati stranku i odreći se Petrova"

Neću se povući iz Mosta, ostajem uz Božu Petrova i ne priznajem odluku Građanske opcije Grada Osijeka', rekao je za tportal Miroslav Šimić. Šimiću je sinoć njegova stranka Građanska opcija Grada Osijeka naredila povlačenje iz Nacionalnog vijeća Mosta, što on ne želi poslušati.

Na sjednici Glavnog odbora Građanske opcije grada Osijeka odlučeno je kako se Miroslav Šimić kao predstavnik GOGO-a povlači iz Nacionalnog vijeća Mosta, te da kao saborski zastupnik GOGO-a nije ovlašten bez prethodne odluke Glavnog odbora odlučivati o suradnji s drugim političkim strankama i davanju podrške mandataru za predsjednika Hrvatske Vlade.

Prema Statutu političke stranke GOGO odluka o izbornoj i postizbornoj suradnji sa drugim političkim strankama u isključivoj je nadležnosti Glavnog odbora stranke', objavila je sinoć Građanska opcija grada Osijeka na Facebooku.  Inače Šimić je do 2000. godine bio član HDZ-a, prenosi HRT.

Sjednica je, međutim, kaže Šimić za tportal, održana bez njegove nazočnosti, a njoj je od ukupno 17 članova prisustvovalo devet. 



Dok je jedan od nazočnih bio suzdržan te nije htio glasati bez nazočnosti Miroslava Šimića koji ih je zamolio da se sastanak prebaci za drugi dan kada može i sam doći, drugi je bio protiv, pa je njih sedam 'podiglo' ruku da se 'Miroslav Šimić kao predstavnik GOGO povlači iz Nacionalnog vijeća Mosta te da kao saborski zastupnik nije ovlašten bez prethodne odluke Glavnog odbora odlučivati o suradnji s drugim političkim strankama i davanju podrške mandataru za predsjednika Hrvatske Vlade'.  



'Ne mislim rušiti Most na bilo koji način. Ne slažem se s ovom odlukom jer mislim kako dio ljudi ne shvaća situaciju, te da su izmanipulirani popustili pod medijskim pritiskom. Neću biti alat za rušenje Mosta ni Nacionalnog vijeća Mosta. Most i Božo Petrov imaju moju punu potporu', rekao je u razgovoru za tportal Miroslav Šimić.



Budući da nije izabran u Sabor kao kandidat s koalicijske liste nego su svi pristali izići pod Mostom nezavisnih lista, formalno pravno GOGO, kako tumači, nije ni sudionik izbora.



'Vrijeme će pokazati što se dogodilo s GOGO-m. On nije bio akter na ovim izborima. Nismo bili u koaliciji s Mostom. Mi smo Mostu samo dali podršku u gradu Osijeku, a to je važno jer smo Nezavisna lista Mosta koja ima podršku GOGO-e. Nisam izabran na koalicijskoj listi, pa da GOGO ima mandat. Tako da GOGO formalno pravno nije niti sudionik izbora, niti bilo kakvih kombinacija', objašnjava Šimić kojemu je osobno žao zbog ovoga.   



Na sastanak Glavnog odbora GOGO-e koji se održao u ponedjeljak uvečer u Osijeku nije mogao doći što im je i najavio te ih zamolio da se prebaci za dan poslije. No, sastanak je održan i od 17 članova pojavilo se njih devet. Dok se jedan usprotivio takvoj odluci jer nema Miroslava Šimića, drugi je bio suzdržan, a sedam njih je donijelo odluku koja je staturarna.