Skoči na glavni sadržaj

U pol' 9 kod Sabe najavljuje izlazak EP-ja i koncert u KSET-u

u-pol-9-kod-sabe-najavljuje-izlazak-ep-ja-i-koncert-u-kset-u-3114-3255.jpg

Zagrebački bend U pol' 9 kod Sabe objavio je novi singl „Starimo“ kojim najavljuje skori izlazak istoimenog EP-ja. „Starimo“ je, poručuju, slatko-gorka pjesma o prolasku vremena i ostvarivanju snova koja se teško zaboravlja nakon što je jednom čujete, a predstavlja novu glazbenu fazu benda U pol' 9 kod Sabe.  

„Starimo“ najavljuje novi EP benda koji će na njihovoj Bandcamp stranici biti objavljen početkom svibnja. Snimljena je u Funhouse studiju, u produkciji Berka Muratovića, uz gostovanje poznatog saksofoniste Jakše Kriletića Jordesa (Detour, Haustor, ex Jinx…). Za mastering je zaslužan Goran Martinac. 

Evo što autorica Ana Opalić kaže o njezinom nastanku:  „Stvar je krenula iz nekog generalnog osjećaja koji me pratio tih dana, tjedana i mjeseci.  I  onda okidač bude doslovno teta koja čita vijesti, dok jedemo zakašnjeli ručak u kuhinji pred TV-om. Vidim da je i ona umornija nego prije, kao da joj te vijesti teže padaju. Kasnije te večeri šećem pse i ne mogu se riješiti tih početnih stihova. Pa se sjetim naše blagajnice u dućanu, koje nema već tjednima jer je na bolovanju i ne pitam što joj je. Za mene najvažniji dio pjesme nastaje dok trčim u Maksimiru, a kreće sa "...stani pored mene i pusti da propadnemo u taj prostor ispred nas koji nije, uopće nije sve što mislimo da je..." i vodi me u taj logični refren "Sve što imamo, izmislili smo". 

„Dok smo snimale stvar Berko se u šali ljutio "Zašto se svima sviđa ova užasna pjesma o starenju?", a ja sam mu pokušala objasniti da to nije pjesma o starenju nego o postojanju mogućnosti i da je to zapravo pozitivna pjesma koja nas treba podsjetiti da preispitamo ono što izmišljamo“, poručuje Ana.  

Svi koji žele provjeriti kako „Starimo“ i ostale pjesme s nadolazećeg istoimenog EP-a zvuče u živo, pozvani su na promociju 19. lipnja u klubu KSET gdje će se također premijerno prikazati i dokumentarni film o bendu koji potpisuje redateljica Tina Kadoić!  Film prati bend na putovanjima, probama i svirkama te bilježi razgovore sa članicama i jednim članom benda o tome kako je biti dio prvog autorskog lezbijsko feminističkog benda u regiji.