Skoči na glavni sadržaj

"Veća prava dajete ubojicama nego blokiranim građanima"

veca-prava-dajete-ubojicama-nego-blokiranim-gradanima-2869-2978.jpg

"Ministre, jasno je zašto toliko grčevito branite Ovršni zakon, jer od njega živite pišući ovršne prijedloge i bogatite se na sirotinji", poručili su Blokirani Miljeniću, uz najavu: "Vi zakon u Sabor, mi u prosvjede 'Ili mi ili vi'"
Foto: FaH / Damir Senčar

Povodom najave ministra pravosuđa Orsata Miljenića kako je izrada Zakona o osobnom bankrotu pri kraju te kako se prijedlog u saborskoj proceduri može očekivati već u veljači, udruga Blokirani na svom Facebook profilu oštro ga je napala u statusu naslovljenom: "Orsate Miljeniću, vi zakon u Sabor, mi u prosvjede 'Ili mi ili vi'".

"Zakonom koji nam priprema Orsat Miljenić svi 'blokirani' bit će osuđeni na smrt izgladnjivanjem. Veća će prava imati ubojice i najteži kriminalci u zatvoru. Blokiranim građanima, Miljeniću, ne trebaju mama i tata jer to imamo! Ono što nam treba je novi Ovršni zakon koji će nam omogućiti vratiti dugove, trebaju nam radna mjesta, redovite i realne plaće. Gospodine ministre, jasno je zašto toliko grčevito branite Ovršni zakon, jer od njega živite pišući ovršne prijedloge i bogatite se na sirotinji. Vi niste država, država je narod. Vi ste samo nesposobna vlast koja će morati otići", poručili su Blokirani ministru.

Riječ je o reakciji udruge na nedavnu izjavu Miljenića u Saboru kako "postoje nekad prevelika očekivanja od uvođenja tog instituta". "Nitko ne može računati da će ući u osobni stečaj i imati iPhone. Pitanje je može li imati auto, ako mu ne treba za neke zbilja nužne potrebe nekakvog prijevoza zbog djece itd. Nitko neće moći ostati u velikoj kući ako je dužan drugima, jer ti koji potražuju od njega žive od toga", rekao je tada Miljenić u Saboru, naglasivši da je, osim pomoći dužniku, osnovna poruka zakona da se dug mora vratiti, uz napomenu da će građani u osobnom bankrotu u roku kušnje od dvije do pet godina biti pod svojevrsnim patronatom.